Festyn - 28.05.2011r.

Dzień 28.05.2011r. był w naszym przedszkolu dniem świątecznym. Tego dnia, w sobotę, gościliśmy rodziców i dziadków a także rodzeństwo naszych przedszkolaków.

W czasie festynu rodzinnego pod hasłem wygłoszonym przez Sofię Loren "Rodzina jest w życiu oparciem, czymś co chroni, co daje siłę" razem bawiliśmy się, uczestnicząc w konkursach i tańcach przy muzyce.

Wielką niespodzianką dla uczestników był pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej, której to potrafią udzielić nasze przedszkolaki. Nasze dzieci pokazywały gościom, jak działać przy oparzeniach, jakie metody stosować w czasie omdlenia poszkodowanego, w jaki sposób zawiadomić pogotowie ratunkowe i policję w czasie wypadku lub nagłego zdarzenia. Nasze przedszkolaki swoją wiedzą i umiejętnościami pomagania innym zaskoczyły wszystkich obecnych.

Wizyta straży pożarnej oraz prezentacja sposobu gaszenia wielkiego pożaru zostanie na długo w pamięci uczestników festynu. Strażacy, przyjaźni dzieciom i naszej placówce pozwolili na "zwiedzanie" strażackich wozów, razem z dziećmi uruchamiali strumień wody do gaszenia pożaru. Służyli także dzieciom i dorosłym informacjami dotyczącymi ich pracy.

Inną atrakcją naszego festynu był występ dziewcząt z Gimnazjum w Leśnej z pokazem aerobiku, z piękną choreografią przygotowana na tą okoliczność. Dziewczyny mają w sobie bardzo wieli talent a za ich przykładem może pójdą nasze przedszkolaki?!

Wspaniałe prowadzenie imprezy, doskonała pogoda a przede wszystkim doskonałe humory uczestników rodzinnego festynu sprzyjały wspólnej zabawie przy przygotowanych grilowanych kiełbaskach i apetycznych lodach ufundowanych przez sponsorów.