Rzecznik Praw Dziecka. Dzieñ Edukacji Narodowej. Pasowanie - 12.10.2011r.

12.10.2011r. to ¶wi±teczny dzieñ w naszym przedszkolu. W tym dniu przyjecha³o do Przedszkola w Le¶nej wielu znakomitych go¶ci. Do naszych dzieci przyjecha³ Rzecznik Praw Dziecka- Minister Marek Michalak, Pani Prezes Fundacji "Serce" ze ¦widnicy- Adriana Michalak, Dyrektor Regionalny UPS-Polska Miros³aw Ma³kowski oraz Kierownik Delegatury Kuratorium O¶wiaty w Jeleniej Górze- Waldemar Urbaniak. Odwiedzili nas równie¿ w³odarze Le¶nej: Burmistrz Jan Surowiec, Zastêpca Burmistrza Ma³gorzata Gut-Twardowska oraz Przewodnicz±cy Rady Miejskiej Walter Straszak. Obecni go¶cie po przywitaniu przez Pani± Dyrektor oraz chwili rozmowy w kancelarii przedszkola dokonali uroczystego otwarcia unowocze¶nionej kuchni przedszkola. Nastêpnie przejechali do O¶rodka Kultury w Le¶nej, gdzie odby³o siê uroczyste pasowanie na przedszkolaka . Program prowadzi³a nauczycielka- El¿bieta Cie¶lak. Przywita³a obecnych go¶ci, rodziców i same dzieci jako najwa¿niejsze osoby uroczysto¶ci. Nastêpnie dzieci wspaniale wyst±pi³y w roli tancerzy i aktorów w przygotowanym przez nauczycielki programie, po czym osobi¶cie Pan Minister pasowa³ dzieci na prawdziwych przedszkolaków. Po krótkim wyst±pieniu Pani Dyrektor wrêczy³a zas³¿onym go¶ciom kwiaty i pami±tkowe upominki. Gdy zabra³ g³os Pan Marek Michalak, wszyscy z uwag± s³uchali jego ciep³ych, m±drych s³ów kierowanych do dzieci a mówi±cych o ich prawach i sposobie ochrony najm³odszych. Rzecznik Praw Dziecka opowiedzia³ te¿ historiê rocznej znajomo¶ci z przedszkolem, nawi±zanej po powodzi w 2010 roku. Nastêpnie przemówi³ Pan Burmistrz, na¶wietlaj±c potrzeby przedszkola . Swoje s³owa skierowa³ równie¿ do pracowników Miejsko- Gminnego Przedszkola ,wrêczaj±c na rêce Pani Dyrektor kwiaty i list gratulacyjny z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Nastêpnego dnia ju¿ w przedszkolu Pani Dyrektor pasowa³a wszystkie 5 i 6-latki na "prawdziwych przedszkolaków". Panie: Urszula Matkowska, Bogus³awa Piotrowska, Cecylia Piela oraz Marta Senkowska wrêcza³y dzieciom upominki przywiezione przez Rzecznika Praw Dziecka i ³akocie od Pana Waldemara Urbaniaka.

14 pa¼dziernika jest Dniem Edukacji Narodowej. Dla zebranego personelu oraz innych dzieci wyst±pi³y "Biedronki" (Szczê¶liwe Przeszkolaki) Do wspólnej zabawy w czasie przygotowanego wystêpu dzieci zaprosi³y wszystkich zebranych. Pani Dyrektor wrêczy³a wybitnym pracownikom nagrody z okazji ¦wiêta Edukacji Narodowej. W tym dniu "Szczê¶liwe przedszkolaki" po raz ostatni uczestniczy³y w ¿yciu przedszkola i dlatego godnie pożegna³y siê z przedszkolem w obecno¶ci rodziców oraz koordynatora projektu- Pani Bogus³awy Ciesiulewicz. By³y kwiaty i ³zy po¿egnania oraz s³owa nadziei na dalszy pobyt dzieci w przedszkolu. Wspólna zabawa zakoñczy³a uroczysto¶ci obfitego w wydarzenia tygodnia.